WINNICA

Pierwsze sadzonki winorośli posadzono na polach wsi Bliskowice i Popów w gminie Annopol wiosną 2009 roku. Parcele położone są na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły, skąd roztacza się malowniczy widok na meandrującą rzekę. To kraina wapiennych wzgórz: Małopolski Przełom Wisły.
Południowo-zachodnia ekspozycja zapewnia optymalne nasłonecznienie. Stok odprowadza mroźne wiosenne powietrze. Wapienne podłoże utrzymuje właściwy poziom wilgoci w glebie, a Wielka Rzeka w dole jest jak klimatyzator: zimą łagodzi mrozy a latem rozprasza burze gradowe.

Ambicją Domu Bliskowice jest produkcja limitowanych ilości wina z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych owoców. Dobór odmian zapewnia roślinom pozbawiony zimowego stresu termicznego komfort wegetacyjny oraz ograniczone do niezbędnego minimum opryski profilaktyczne. Jakość kosztem ilości, ograniczanie lub wręcz eliminacja chemicznych stymulatorów i "ulepszaczy" w procesie produkcji oraz budowa indywidualnego stylu i charakteru wina - to credo DB.

Nasze wina adresujemy do konsumentów poszukujących alternatywy dla wystylizowanych, powtarzalnych i laboratoryjnie modelowanych produkcji z rejonów uważanych za tradycyjnie winiarskie.

Odpowiedzialny za uprawy jest Jacek Kłódka.

Osoba do specjalnych poruczeń: Wiesława Mazurek.

Położenie: na szlaku Kazimierz Dolny - Annopol

Wysokość: 150-190 m npm.

Nachylenie stoku: 6-10%.

Gleba: kredowo-wapienna o naturalnym drenażu, w dolnych partiach marglowo-lessowa.

Odmiany: Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Rondo na wina czerwone oraz Johanniter, Hibernal, Riesling, Seyval Blanc na wina białe.

Krzewy posadzono w 2009 i 2010 roku.

Areał (2013 rok): 4,5 ha.

Właściciel: Winnice Wisły Sp. z o.o., 02-495 Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 224.